Sigara striata

Klasiska airblakts ar tumšām/dzeltenām šķērsjoslām ķermeņa virspusē, starp Sigara ģints sugām izmēra ziņā tuvāk lielāka izmēra galam, kaut pēc ārējā krāsojuma būs grūti atpazīt no citām sugām. Noteikšana g.k. pēc tēviņu priekškāju pēdiņu formas: šai sugai šis posmiņš visai slaids, šaurs (nav īpaši paplatināts, augšējā mala arī samērā taisna), 'zobiņi' izkāroti divās līdzīga garuma joslās - viena no pamatnes stiepjas gar apakšējo malu, otra gar augšējo malu tuvāk galam, savstarpēji abas joslas principā nepārklājas. Starp Latvijā sastopamajām sugām šādas 'zobiņu' joslas būs tikai šai sugai, kaut praktiski identisks zīmējums ir Latvijā vēl nekonstatētajai  Sigara dorsalis (taču tai it kā augšējā 'zobiņu' josla taisnāka, nav tik ļoti noliekta uz leju, otras joslas virzienā). Lai droši pierādītu šo sugu talkā būtu jāņem tēviņu ģenitāliju formas izpēte (attiecīgi - jābūt ievāktam eksemplāram), jo būs atšķirīga kreisās paramēra gala forma (striata - tā vienmērīgi nosmailota, dorsalis - gals platāks, pašā galā ar pakāpienveida sašaurinājumu). Tiesa esot īpatņi, kam šī pazīme esot 'pa vidu' - iespējams abu sugu hibrīdi. Mātītes īsti atpazīt nebūs iespējams. 

Sigara striata ir bieži sastopama suga, viena no biežākajām ģints sugām, kas apdzīvo visdažādākās ūdenstilpes - gan stāvošus, gan lēni tekošus ūdeņus, ar dažādu zemūdens augu klājumu. Līdzīgi kā citas sugas, uzturas g.k. piekrastes joslā, kur tās var zvejot ar ūdens tīkliņu. Ļoti bieži lido arī uz gaismu, kur ir praktiski viena no biežākajām un masveidīgākajām sugām. 

Izmērs: 6,7-8,0 mm

Sigara striata , Dārziņi, 20.IV.2019.
Sigara striata, Dārziņi, 20.IV.2019.
Sigara striata , Doles stacijas apkārtne, 20.IV.2019.
Sigara striata, Doles stacijas apkārtne, 20.IV.2019.
Sigara striata , Dārziņi, 06.XI.2020., tēviņa priekškāja un paramēras (kreisā paramēra pa labi, labā paramēra pa kreisi)
Sigara striata, Dārziņi, 06.XI.2020., tēviņa priekškāja un paramēras (kreisā paramēra pa labi, labā paramēra pa kreisi)
Sigara striata , Ikšķiles apkārtne, 21.XI.2020., tēviņa priekškāja
Sigara striata, Ikšķiles apkārtne, 21.XI.2020., tēviņa priekškāja
Sigara striata , Kolka, 11.IX.2022., tēviņa priekškāja
Sigara striata, Kolka, 11.IX.2022., tēviņa priekškāja
Sigara striata , Akmensrags, 19.VIII.2023., tēviņa priekškāja
Sigara striata, Akmensrags, 19.VIII.2023., tēviņa priekškāja
Sigara striata , Iidenjas apk, 09.IV.2024., tēviņa priekškāja
Sigara striata, Iidenjas apk, 09.IV.2024., tēviņa priekškāja