Piepjložņas ir sugu skaita ziņā neliela dzimta - pasaulē vien ~160 sugas. Kādreiz netika uzskatīta par atsevišķu dzimtu, bet gan kā daļa no ēnvaboļu (Melandryidae) dzimtas un patiesībā vēl šobrīd domas par šo dalās - reizēm daļu no sugām (piemēram, Hallomenus) joprojām pieskaita pie ēnvabolēm. Ārēji abas Latvijā sastopamās ģintis (Hallomenus un Tetratoma) patiesībā ir visai atšķirīgas un var pat tiešām nelikties, ka tās ir viena otrai radniecīgas.
Piepjložņas g.k. ir saistītas ar dažādām uz koksnes augošām piepēm/sēnēm, kurās norit kāpuru attīstība. Arī pieaugušās vaboles parasti būs/ir novērojamas uz piepju/sēņu augļķermeņiem vai tiešā to tuvumā. Var būt aktīvas gan dienā, gan naktī.
Latvijas sugu sarakastā 4 sugas - 3 no tām ir redzamas šeit galerijā, iztrūkst vien Tetratoma fungorum, kurai gan teorētiski nevajadzētu būt pārāk retai sugai Latvijā, tomēr nav izdevies pagaidām sastapt (iespējams tas saistīts ar to, ka pieauguši īpatņi aktīvi ir g.k. visai vēlu rudenī vai ļoti agri pavasarī, kad varbūt mežā sanāk pavadīt mazāk laika). Nosacīti tuvākā apkārtnē ir konstatētas vēl divas citas dzimtas sugas - Tetratoma desmarestii un Eustrophus dermestoides, kas varbūt var teorētiski būt atrodamas arī Latvijā.