Latvijas kukaiņi

Šeit skatāmi Uģa Piterāna fotoattēli ar Latvijas kukaiņiem, kaut nākotnē droši vien varētu parādīties arī citas organismu grupas. Lapa šobrīd vēl ir tikai izstrādes stadijā - kopā šeit būs apskatāmas vairāk kā 3500 sugas (šobrīd - 421) un kopējais attēlu skaits varētu pārsniegt 30 000, taču, tā kā 'darba apjoms' ir milzīgs, sugu foto un galerijas tiek pievienotas pakāpeniski. Pie katras sugas ir paredzēts neliels apraksts ~ brīvā stilā par to kā to atšķirt, kur to meklēt u.c. informācija (gan no personīgās pieredzes, gan apkopojot citus informācijas avotus). Daudzām sugām tā droši vien būs pirmā šāda veida informācija latviešu valodā. Lai ari cenšos būt maksimāli precīzs, šī tomēr nebūs gluži zinātniska literatūra - attiecīgi kādas neprecizitātes var šur tur ieviesties (ja pamanu, tad rediģēju un laboju). Attiecīgi teksti vairāk domāti katram pašam 'personīgai lietošanai' (zināšanu paplašināšanai, iedvesmai gājieniem dabā u.c. mērķiem) nevis kopēšanai un citēšanai citur. Uzreiz atvainojos par gramatikas un rakstības kļūdām, cenšos izķert, bet atrodas vēl un vēl un vēl.

Galerijās redzamie attēli uzņemti periodā no 2005. gada līdz šim brīdim - g.k. Latvijas dabiņā, dabiskos apstākļos, taču, tā kā galerija paredzēta arī kā palīgs sugu noteikšanā, tad jau šobrīd ir redzami (un turpmāk noteikti būs vēl vairāk) gana daudz 'tehniskāki' kadri ar kolekcijas eksemplāriem (pagaidām tikai tiem, ko pats esmu noķēris) kur redzamas kādas smalkākas noteikšanas pazīmes. Cik daudz un kādā formātā šo rādīt gan vēl pilnībā neesmu izlēmis.  

Daļai no kukaiņiem pārstāvēto sugu % būs pietiekami plašs, lai, izmantojot šīs galerijas, varētu atpazīt lielāko daļu no bieži sastopamajām kukaiņu sugām Latvijā. Iespējams, ja laiks atļaus, tad laika gaitā varētu tapt arī kādi detalizētāki noteikšanas palīglīdzekļi ne tikai teksta veidā, bet kā attēlu kolāžas vai tml.. 

Šīs galerijas galvenais mērķis - sniegt viegli pieejamu informāciju par Latvijas kukaiņiem un popularizēt kukaiņu vērošanu/fotografēšanu (un entomoloģiju) kā brīvā laika pavadīšanas veidu. Kukaiņi ir forši!