Viena no samērā liela izmēra, koši krāsotajām lācīšu sugām. Priekšspārni visai slaidi, ļoti tumši ar zaļganu spīdumu un vairākiem gaišiem, samērā nelieliem laukumiem. To izmērs samērā konstants, tomēr atsevišķi plankumi var būt lielāki/mazāki. Plankumi, kas tuvāk galvas daļai parasti ietonēti dzelteni. Pakaļspārni ļoti koši - sarkani, ar melnu plankumu rakstu ārmalā. Tauriņam sēžot, pakaļspārni gan būs nosegti, attiecīgi sugu tad jāatpazīst tikai pēc priekšspārnu raksta, kas gan arī būs raksturīgs. Citas ļoti līdzīgas sugas Latvijā nav sastopamas, kaut varbūt melnais lācītis (Arctia villica) var attāli izskatīties 'līdzīgs' (bet tam plankumi uz priekšspārniem lielāki, t.sk. spārnu pamatnē, pakaļspārni oranžīgi, pats tauriņš druknāks u.c.).
Kāpuri arī ir samērā raksturīgi - ar dzelteni-melnu joslu rakstu. Varbūt nav tik mataini kā citi lācīši tomēr ķermeņa virsma tik un tā klāta labi samanāmiem matiņu pušķīšiem. Šie matiņi ir vienkārši - nav zaroti, kas to atšķir no līdzīgi krāsotajiem ošu pļavraibeņa (Euphyrdias maturna) kāpuriem. Pēc ziemošanas kāpuri pavasarī (aprīlī-maijā) mēdz sēdēt visai atklāti uz svaigi sazēlušām augu lapām un var būt viegli pamanāmi.
Nātru lācītis ir bieži sastopama suga Latvijā. Tauriņi ir aktīvi arī dienas laikā, kad var atklāti baroties ziedos vai arī tos var novērot sēžam kaut kur veģetācijā - to košais krāsojums noteikti pievērš uzmanību, kas izskaidro kāpēc šī suga ir viena no TOP-3 biežāk ziņotajām lācīšu sugām Dabasdati.lv. Lido arī uz gaismu, kaut parasti samērā nelielās skaitā. Nātru lācīši apdzīvo g.k. dažādu mežainus biotopus (mežmalas, mežu ceļu malas, izcirtumus) un mitras pļavas. Pārziemo kāpura stadijā. Kāpuri ir polifāgi. Pieauguši tauriņi lido vienā paaudzē - g.k. no jūnija vidus (reti agrāk) līdz jūlija beigām/augusta sākumam.