Zemesblaktis (Lygaeidae)

Zemesblaktis (Lygaeidae) ir daudzveidīga, sugām bagāta blakšu dzimta, ko mūsdienās gan šķiet ir pieņemts sadalīt 8 dažādās dzimtās (Artheneidae, Blissidae, Cymidae, Geocoridae, Heterogastridae, Lygaeidae, Oxycarenidae, Rhyparochromidae), kas lielā mērā ir loģiski, jo daudzas no sugām tiešām labi grupējas savstarpēji pēc kādām atšķirīgām ārējām pazīmēm vai dzīvesveida. Tomēr šeit, pagaidām sugas apvienotas pēc vecā principa. Ar laiku gan droši vien būs jāpāriet pie jaunās versijas. 

Tipiskā variantā 'zemesblaktis' (sensu lato jeb attiecīgi šajā plašākajā izpratnē) tiešām bieži vien ir augsnes virskārtas apdzīvotājas un var zināmā mērā saskatīt analoģiju ar skrejvabolēm. Daudzām sugām ir garas, skriešanai piemērotas kājas un visbiežāk no traucējuma izvairīties cenšas skrienot. Krāsojums ļoti dažāds, kaut visbiežāk vairāk vai mazāk maskējošs. Daļa sugu dzīvo augstāk virs zemes, lakstaugu stāvā un var būt saistītas ar kādiem konkrētiem augiem. 

Latvijā konstatētas 78 sugas (skatot 'Lygaeidae' kopā), kaut par pāris sugu statusu varbūt ir neskaidrība (būtu jāprecizē). Teorētiski gan kopējais sugu skaits varētu būt ao 90, jo ne visas ticami sastopamās sugas nav konstatētas + ir dažas potenciāli sastopamas sugas. Šeit galerijā 67 sugas. Sugu noteikšana pēc foto vairumā gadījumu ir samērā vienkārša, kaut būs sarežģītākas ģintis (piemēram, Scolopstethus, Trapezonotus), kur ievākts eksemplārs būs svarīgs, lai pavisam droši pateiktu sugu.